2. Otizm Araştırmaları Sempozyumu
Çevrimiçi Oturumlar Linki
2. Otizm Araştırma Sempozyumu
YouTube Yayını
Türkçe English

KONGRE HAKKINDA

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı tarafından 2. Otizm Araştırmaları Sempozyumu düzenlenecektir. Sizleri bu özel etkinliğe davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.

2-3-4 Eylül 2023 tarihlerinde Konya’da SOBE Vakfı Kampüsünde gerçekleşecek olan sempozyum, otizm spektrum bozukluğu ile ilgili ve ilişkili tüm alanlardan bilim insanları ve araştırmacılara açıktır. Katılımcılar, otizm spektrum bozukluğu ile ilgili ve ilişkili tüm alanlarda teorik ve pratik bildirilerini sözlü olarak sunarak sempozyuma katkıda bulunabilirler. Sempozyumda ilgili bilim insanları ve araştırmacılar özgün akademik çalışmalarını sözlü olarak sunacaklardır. Gelen bildiriler, oturum esaslı olarak ayrıştırılacaktır. Sempozyum, 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde yüz yüze ve 4 Eylül 2023 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Vakfımız tarafından düzenlenen 1. Otizm Araştırmaları Sempozyumu, 3 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Geçmiş sempozyum ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Sempozyum Hakkında Önemli Bilgiler
- Yüz yüze katılım ve online sunum imkânı söz konusudur. (2-3 Eylül 2023 tarihlerinde yüz yüze ve 4 Eylül 2023 tarihinde online katılım mümkündür.)
- Ücretsizdir. Sempozyumda katılımcılara verilecek promosyonlar da dahil olmak üzere hiçbir aşamada ücret talebi olmayacaktır.
- Sempozyumda sunulan bildirilerin özetleri, bildiri özetleri kitabında yayınlanacaktır. Tam metin zorunluluğu bulunmamaktadır.
- Sempozyumda sunulan bildirilere ait tam metinler (akademik teşvik, doçentlik ve atama-yükseltme kriterlerine uygun) kitap bölümü olarak yayınlanacaktır. Yazarlardan yayın için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
- Sempozyuma yüz yüze katılımcılar için ücretsiz Konya şehir gezisi düzenlenecektir.
- Sempozyumda sunum yapan her katılımcıya (ve eş zamanlı tüm yazarlara) “Sempozyum Katılım Belgesi” verilecektir. Sempozyum katılım belgeleri yüz yüze katılımlarda sunum oturumunda takdim edilecek, online katılımlar için e-posta ile gönderim yapılacaktır.
- Kongre dilleri Türkçe ve İngilizce’dir.
- Bildiri özeti son gönderim tarihi 15 Ağustos 2023’tür.
- Bildiri tam metinlerinin son gönderim tarihi 15 Eylül 2023’tür.
- Bildiri tam metinleri kitap bölümü olarak 31 Eylül 2023 tarihinde yayınlanacaktır.
- Ayrıntılı bilgi için web adresini ziyaret ediniz veya e-mail ile iletişime geçiniz.
Web adresi: sempozyum.sobe.org.tr
E-mail: sobesempozyum@gmail.com

Sizleri, 2-3-4 Eylül 2023 tarihinde Konya’da düzenlenecek olan 2. Otizm Araştırmaları Sempozyumu’nda görmekten mutluluk duyacağız.

Mustafa AK
Vakıf Başkanı
2024 Telif Hakkı 2. OTİZM ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU